O imprezie

miejsce

Gdzie odbywa się Piknik?

Katowicki Piknik Lotniczy jest organizowany na lotnisku Muchowiec w Katowicach. Lotnisko położone jest w centrum Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, 2 km od ścisłego centrum Katowic – stolicy Metropolii.

Impreza odbywa się na płycie lotniska o powierzchni 80 ha otoczonej od południa i wschodu Katowickim Parkiem Leśnym a od zachodu i północy drogami łączącymi lotnisko z miastem oraz autostradą A4.

OrganizatorZY

tak było

2022

W 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, Aeroklub Śląski wspólnie z Miastem Katowice zorganizował Katowicki Piknik Lotniczy, mniejsze wydanie Fajery. Piknik zainaugurował dwudniowe obchody 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

tak było

2019

Był to pierwszy Air Show organizowany w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Stąd największy akcent położyliśmy na rekonstrukcje historyczne z tego okresu. Walki Powstańców nie zdominowały jednak całkowicie ponad 10 godzinnej imprezy, której gwiazdą była grupa  The Flying Bulls.

tak było

2018

W 2018 roku odbył się Śląski Air, Piro & Moto Show. W ten sposób połączyliśmy imprezę lotniczą, motoryzacyjną i historyczną ze spektakularnym festiwalem pirotechnicznym. 

informacje dla podmiotów współpracujących

współpraca na Pikniku

Przedstawiamy ofertę i zasady współpracy dla zainteresowanych podmiotów

Zobacz, może tutaj znajdziesz odpowiedź

FAQ

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z organizacją Fajery.

Impreza jest całkowice darmowa.

Zzachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Bez problemu można dojechać autobusami linii 110, 672, 674, 910 z centrum Katowic do pobliskiego Centrum Handlowego 3 Stawy. Podróż trwa 10 minut a autobusy kursują co kilka minut.

Na płycie lotniska od strony ulicy Francuskiej będzie zorganizowany płatny parking w cenie 30 zł.